Jaunās ekspozīcijas Terārijs iekštelpās sajūsmina apmeklētājus!

21. decembrī plkst. 14.00 notika Terārija ēkas iekštelpu ekspozīciju atklāšanas pasākumu. Pasākuma laikā klātesošie devās ekskursijā, iepazīstot Jurģus piedzīvojušos dzīvniekus: grifu pērļvistas, sarkanastes žako, surikatus, klinšu damanus. Vislielāko pārsteigumu radīja galvenās Ziemassvētku dāvanas atvēršana, proti, ielūkošanās jaunajā ekspozīcijā ar kailajiem smilšracējiem.

RNZD valdes loceklis Edgars Vītols: “Šodien ir īpaša diena! Pateicoties mūsu ilggadējiem atbalstītājiem un draugiem SMScredit.lv, esam pabeiguši Terārija ēkas iekštelpu daļēju pārbūvi un esam gandarīti par paveikto. Mūsu apmeklētājiem ir atkal dota iespēja vērot tik iemīļoto surikatu ģimeni arī ziemā iekštelpu ekspozīcijā, kā arī aplūkot vēl četras dzīvnieku sugas. Lielākais izaicinājums bija sagatavot komfortablus turēšanas apstākļus tik interesantiem dzīvniekiem kā kailie smilšracēji. Jaunas ekspozīcijas atklāšana tieši šodien ir jauka dāvana Ziemassvētkos gan dzīvniekiem, gan apmeklētājiem un arī zooloģiskā dārza darbiniekiem. Sirsnīgs paldies mūsu atbalstītājiem SMScredit.lv.”

SMScredit.lv Mārketinga daļas vadītājs Harijs Poikāns: “Sadarboties ar Rīgas Zooloģisko dārzu ir patiess gandarījums. Nesen ciemojos ar meitu zoodārzā un apmeklējām Tropu māju, pastaigas laikā nodomāju, ka būtu labi, ja ziemā zoodārzā būtu vairāk iekštelpas, kur aplūkot silto zemju dzīvniekus. Tā radās ideja atbalstīt tieši šo projektu – Terārija ēkas iekštelpu izbūvi. Vienmēr esam gatavi palīdzēt un atbalstīt zooloģisko dārzu, lai veidotu arvien jaunas un interesantas ekspozīcijas, kā arī uzlabotu dzīvnieku turēšanas apstākļus atbilstoši labturības prasībām.”

Jauna dzīvnieku suga Zoodārzā – kaili un sabiedriski alu racēji no Āfrikas – kailie smilšracēji!!!

Pirmo reizi Rīgas Zooloģiskajā dārzā Terārija ēkā ir aplūkojami neparasti un ļoti interesanti alu dzīvnieki ar milzīgiem zobiem – kailie smilšracēji /Heterocephalus glaber/. To nosaukums ir ļoti precīzs, jo tiem tik tiešām nav apmatojuma – daži desmiti matiņu uz ķermeņa esot pietiekami daudz šai sugai.

Alu sistēmas veidošanai tie izmanto gan ķepas, gan arī milzīgos priekšzobus… Vienā alu labirintā dzīvo viena ģimene – viena māte, daži tēviņi un daudz sterilu darba dzīvnieku. Mazuļi dzimst tikai saimes mātei. Saime arī uzskatāmi īsteno darba dalīšanu būvējot tuneļus – pirmais izkasa un atgrauž smilšu čupiņu, kuru ar kājām aizkasa nākošajam. Un tā līdz pēdējais šajā ķēdītē smiltis izmet ārā no alām…

Savstarpēji sazinās ar 18 dažādiem balss signāliem un alu labirintos pārvietojas vienlīdz ātri gan uz priekšu, gan atpakaļgaitā….

Jā, kailie smilšracēji ir tik interesanti, ka, apmeklētāji ērti iekārtojās uz pakāpieniem pie ekspozīcijas un nodevās mierīgai un ilgstošai dzīvnieku vērošanai….

Laipni aicināti iepazīt jaunos Terārija ēkas iemītniekus un baudīt Ziemas naktis Zoodārzā!