Atgriezties galvenajā lapā
12.3.2017

Noskaidro, vai Tev pieejams aizdevums bez ķīlas!

Sākotnēji kredīta aizdevēji tā ņēmējiem vienmēr pieprasīja ķīlu, lai nodrošinātos pret iespējamajiem zaudējumiem, tāpēc ātrie kredīti bez ķīlas šķita kā tāla nākotne. Savukārt, mūsdienās arvien vairāk kreditoru aizdod naudu bez ķīlas, jo klients novērtē, ka šis process ir ātrāks un vienkāršāks, turklāt izsniedzamā summa nav tik liela.Pirms salīdzini šos aizdevumu veidus, uzzini, kas ir ķīla mūsu, SMScredit.lv komandas, sagatavotajā rakstā!

aizdevums bez ķīlas

Ķīla ir mantiska aizdevuma garantija

Lielākoties tieši nebanku sektors aizdod naudu bez ķīlas, bet bankas ķīlu pieprasa gadījumā, ja kredīta ņēmējam ir nepieciešama salīdzinoši liela summa, piemēram, īpašuma iegādei.

Kas ir ķīla?

Ķīla ir kāda manta vai vērtīgs labums, kas tiek garantēts kā aizdevuma apmaksa gadījumā, ja saņemtais kredīts nav laicīgi vai vispār nav ticis atmaksāts. Debitoram nepieciešams ķīlu reģistrēt pie notāra, un tā tiek piesaistīta konkrētajam aizdevuma līgumam. Par ķīlu var kalpot gan kustamais, gan nekustamais īpašums, tāpēc ķīla var būt:

 • dzīvoklis;
 • automašīna;
 • tehnika;
 • dārglietas vai citas vērtslietas.

Lasi tālāk, lai noskaidrotu, vai arī Tu vari pieteikties šādam aizdevumam!

Vai Tev ir pieejams naudas aizdevums bez ķīlas?

Ātrie kredīti bez ķīlas ievērojami atšķiras no aizdevumiem pret to - citāds ir kredīta pieteikuma process, kā arī atšķiras aizdevuma summas.Kredītu pret ķīlu var saņemt:

 • aizdevēja noteiktā vecuma sasniegušie klienti;
 • cilvēki kā ar pastāvīgiem, tā ar neregulāriem ienākumiem;
 • klienti ar atbilstošu maksātspēju.

Ja cilvēkam nav regulāru ienākumu, ķīlas vērtībai jābūt līdzvērtīgai, ja ne pat augstākai kā aizdevuma summai. Tādējādi aizdevējs izvairās no riska pazaudēt debitoram izsniegto naudu. Ja debitoram pašam nav mantas, ko likt ķīlā, tas var ieķīlāt cita cilvēka mantu, kas, protams, ir legāli jāapstiprina.

kredīts pret ķīlu

Kad aizdevums bez ķīlas ir labāks nekā kredīts pret ķīlu?

Veikt izvēli Tavā vietā mēs nevaram, bet tālāk rakstā salīdzināsim šo kredītu veidus, kas, iespējams, Tev palīdzēs izvēlēties sev piemērotāko aizdevuma veidu. Lai to izdarītu, Tev būs jāatbild uz dažiem jautājumiem:

 • Cik liela naudas summa Tev ir nepieciešama? Ja vēlamā summa pārsniedz ātro kredītu piedāvājuma griestus, Tev ir jāvēršas bankā, jo aizdevums bez ķīlas vai bez galvotāja ir pakalpojums, kuru lielākoties nodrošina ātro kredītu izsniedzēji;
 • Kad Tu vēlies saņemt naudu savā kontā? Ja vēlamā aizdevuma summa ir salīdzinoši neliela un nepieciešama dažu minūšu laikā, Tev ir jāizvēlas ātrie kredīti bez ķīlas, ko piedāvā arī SMScredit.lv. Šajā gadījumā Tu izvairīsies no notāra apmeklējuma, kā arī banku rindām;
 • Vai esi gatavs likt savu mantu ķīlā? Pirms aizņemšanās ir jāapsver visas iespējamās situācijas. Tāpēc apdomā, vai gadījumā, ja nespēsi aizdevumu atmaksāt, būsi spējīgs atteikties no ieķīlātās mantas! Varbūt Tavai situācijai piemērotāks būtu kreditors, kas aizdod naudu bez ķīlas?

Dažkārt arī bankas aizdod naudu bez ķīlas pret galvotāja parakstu. Tomēr, lai arī kādu aizdevuma veidu Tu izvēlētos, aizņemies prātīgi!

Atceries – aizņemies atbildīgi!

Nav svarīgi, vai tas ir aizdevums bez ķīlas vai kredīts bankā - pirms aizņemšanās Tev ir jāapdomā, vai rīkojies atbildīgi. Ātrie kredīti bez ķīlas var būt parocīgs risinājums, bet pirms aizņemies, izvērtē, vai aizdevums Tavā situācijā ir vispiemērotākais risinājums. Tāpat apdomā, vai Tev ir gana regulāri ienākumi, kā arī iespējas atmaksāt aizdevumu līgumā noteiktajā laikā.

aizdevums

Nepiesakies aizdevumam, ja:

 • plāno izmantot kredītu, lai segtu citas parādsaistības;
 • vēlies atrisināt ilgtermiņa finansiālās problēmas;
 • gatavojies veikt impulsīvu pirkumu, kas Tev patiesībā nav nepieciešams.

Ja esi nolēmis pieteikties kredītu izsniedzējam, kas aizdod naudu bez ķīlas, pārbaudi:

 • vai aizdevējam ir licence;
 • kāda ir noteiktā procentu likme;
 • kāds ir aizdevuma atmaksas laiks;
 • kādas ir citu klientu atsauksmes par šo aizdevēju.

Arī ātrie kredīti bez ķīlas ir papildu kredītsaistības, tāpēc pirms aizņemšanās izvērtē savu līdzšinējo finansiālo situāciju un vai spēsi aizdevuma summu atmaksāt līgumā norādītajā termiņā! Lai arī daudzi aizdevēji, tostarp arī SMScredit.lv, nodrošina aizdevuma pagarināšanas iespēju, jāņem vērā, ka tas kopējo pakalpojuma summu palielinās.Pirms piesakies aizdevumam, iepazīsties ar aizdevējiem un izvēlies to kredītu sniedzēju, kura piedāvājums, tostarp līguma nosacījumi un procentu likme, Tevi apmierina, kā arī izvēlies aizdevuma veidu, kas Tev ir vispiemērotākais. Lai aizņemoties justos droši, izvēlies atklātu un godīgu aizdevēju - SMScredit.lv!

¿Quieres tu primer préstamo ya?

Consigue tus primeros 300€ sin intereses ni comisiones, y devuélvelos en 30 días

Solicita tu crédito ahora

Jaunākās ziņas