Finanšu termini

Ārzemju ātrie kredīti

Ārzemju ātrie kredīti | Smscredit.lv

Visā Eiropas Savienībā (ES), pieņemot kopējo regulējumu patēriņa kredītam, ir uzsākta vienotā tirgus izveide arī pārrobežu kreditēšanas jomā. Tas nozīmē, ka ir iespēja kredītu saņemt kādā citā ES dalībvalstī. 

Tomēr, piesakoties aizdevumam ārzemēs, ir jāņem vērā vairāki būtiski faktori, jo katrā no valstīm likumdošana ir atšķirīga. Daži no aspektiem, ko ir vērts izvērtēt pirms pieteikšanās kredītam: 

  • apdomāšanās perioda piešķiršana, ko paredz dažas no ES dalībvalstīm. Šis periods var ilgt no 7 līdz 21 dienai un tā laikā no kredītsaistībām ir iespējams atteikties;
  • procentu pamatlikme nav noteikta visās valstīs, tikai dažās no tām;
  • nav obligāti nepieciešams rakstisks pieteikums kredītam. Nereti aizdevumam var pieteikties arī internetā – nebanku aizdevēju mājaslapās. 

Kā neuzķerties uz viltvāržiem? 

Nenoliedzami, kredīti ārzemēs nozīmē riska uzņemšanos, tādēļ pirms tam ir svarīgi veikt informācijas ievākšanu, tādējādi iespējami izvairoties no uzķeršanās uz negodprātīgiem aizdevējiem, krāpniekiem un citu nepatīkamu situāciju piedzīvošanas. Pirms piesakies kredītam, veic potenciālā aizdevēja izpēti. Mūsdienās, kad internets sniedz tik plašas iespējas, to nebūs grūti izdarīt. Sāc ar mājaslapas apskatīšanu, pēcāk iepazīsties ar piedāvātajiem aizdevumu veidiem, to procentu likmēm, kā arī izpēti aizdevuma nosacījumus, kas ietver ikmēneša maksājumus un periodu, kādā kredītsaistības ir jānomaksā. Vērts ir arī palasīt citu cilvēku pieredzi un atsauksmes.

Ja izlem par labu ārzemju kredītam, Tev ir jābūt lietas kursā ne vien par savām kā aizdevuma ņēmēja tiesībām, bet arī detalizēti jāiepazīstas ar kredīta līgumā ietverto informāciju. Jāņem vērā arī tāds faktors kā valodas barjera.

Lai arī ārzemju kredīti ir veids, kā iegūt papildu finansiālos līdzekļus savu vajadzību nodrošināšanai un iecerēto mērķu īstenošanai, lēmumam par pieteikšanos aizdevumam ir jābūt rūpīgi izvērtētam. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu finansiālo situāciju.