Finanšu termini

Nebanku kredīts

Nebanku kredīts | Smscredit.lv

Nebanku kredīts tas ir naudas summas aizdevums privātpersonām, ko izsniedz nebanku kredītu kompānijas. Pieteikšanās šāda veida aizdevumam ir ērta un vienkārša, turklāt paveicama pāris minūšu laikā, ja klients atbilst visiem aizdevuma piešķiršanas nosacījumiem. 

Viena no galvenajām un būtiskākajām atšķirībām starp banku un nebanku kredītiem ir aizdevuma summa, tā mērķis un atmaksas termiņš. Bankas visbiežāk piedāvā apjomīgu summu aizdevumus un atmaksas termiņu, kas var pārsniegt 10 un pat vairāk gadus. Šāda tipa aizdevumu kategorijā ietilpst, piemēram, hipotekārais vai studiju kredīts. 

Turpretī nebanku kredīti tiek izsniegti ar ievērojami īsāku atmaksas termiņu, tāpat arī aizdevumu summa nav tik liela. Turklāt nav noteikts, kādiem mērķiem obligāti ir jāizmanto piešķirtais kredīts, tādēļ šāds risinājums var būt optimāls gadījumos, kad ir nepieciešamība pēc papildu finansiālajiem līdzekļiem dažādām personīgajām vajadzībām.  

Nebanku kredītu veidi

Pamatā tiek izšķirti 3 galvenie nebanku kredītu veidi: 

  • Ātrie kredīti – tos ir iespējams noformēt internetā, un tie ir īstermiņa aizdevumi. Pieteikšanās šādam aizdevumam ir vienkārša. Taču jāņem vērā, ka kredīta atmaksas termiņš ir ievērojami īsāks. 
  • Patēriņa kredīti – viens no populārākajiem nebanku kredītu veidiem. Lai arī bankas piedāvā iespēju saņemt patēriņa kredītu, nebanku aizdevēju būtiska priekšrocība ir spēja aizdevumu noformēt daudz īsākā laika periodā. Salīdzinot ar ātrajiem kredītiem, piesakoties patēriņa kredītam, ir iespējams saņemt lielāku aizdevuma summu, kā arī tiek piedāvāti draudzīgāki atmaksas nosacījumi. 
  • Kredītlīnijas – tie ir aizdevumi ar noteiktu pieejamās naudas limitu. Aizdevuma saņēmējam tiek piešķirta noteikta naudas summa, ko ir iespējams tērēt saviem mērķiem un vajadzībām. Savukārt, ja ir nepieciešama tikai kāda noteikta daļa no kopējās summas, to jebkurā laikā ir iespējams saņemt savā bankas kontā, procentus maksājot tikai par iztērēto summu. 

Neatkarīgi no nebanku kredīta veida papildu finansiālo līdzekļu iegūšanai savām personīgajām vajadzībām, pirms kredīta noformēšanas aicinām rūpīgi pārdomāt kredīta nepieciešamību, izvērtējot savu finansiālo situāciju un atmaksas iespējas.